Casa Alemania Villa
Casa Alemania Villa tilbyder værelser med udsigt over havet i nærheden af Valparaiso Kulturpark. Stedet er udstyret med 2 værelser og 2 badeværelser.
Denne indkvartering ligger i Valparaíso, 1 km fra Iglesia Catedral de Valparaíso og 1,1 km fra Cerro Conceptión. Gåtur til Valparaíso's centrum vil vare i 20 minutter. Café Celebrate er placeret 250 meter væk. Fra Casa Alemania Villa er det let at komme til Cerro Jimenez, som er få skridt fra stedet.
Valparaiso lufthavn ligger 5 km fra dette feriehus.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
Måltider og drinks
- Kedel
- Tørretumbler
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Middag
Aktiviteter og afslapning
- Solterrasse
- Grillfaciliteter
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Varme
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Brætspil
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvad er de mest berømte turistattraktioner i nærheden af Casa Alemania Villa?
Valparaiso Kulturpark og Cerro Jimenez er blandt de seværdigheder, der ligger i nærheden af Casa Alemania Villa. - ❓
Hvor langt ligger Valparaiso fra Casa Alemania Villa?
Der er 5 km mellem Valparaiso og Casa Alemania Villa. - ❓
Hvilke betalingsmetoder understøtter Casa Alemania Villa?
Casa Alemania Villa accepterer betalingsmetoder som Visum, American Express og Diners Club. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Casa Alemania Villa?
Gæsterne vil kunne bo i Casa Alemania Villa med deres kæledyr.